Micro Sinüsectomi Tercih Sebebleri

Kıl dönmesi 17-25 yaşında en sık görülen genç ve aktif yaş hastalığıdır. Bu yaş gurubu insanların okul ve iş gibi aktivitelerle sosyal yaşamı doludur ve haftalarca iş gücü kaybı önemli sorun olabilmektedir.

İş Gücü Kaybına Son

Micro sinüsektominin en büyük üstünlüğü hiç iş gücü kaybına sebep olmamasıdır. Hasta tedaviden dakikalar sonra kendi aracı veya toplu taşıma araçlarıyla işine veya okuluna dönebilmektedir öyle ki yanında refakatçiye bile ihtiyaç duymaz.
Bunun dışında ağrının yaşam kalitesini düşürmesi, kalçada da olsa iz kalmaması, tedavinin ekonomik olması, tekrarlama ve enfeksiyon riskinin düşük olması diğer önemli tercih sebepleridir.

26 Responses to “Micro Sinüsectomi Tercih Sebebleri”

 1. Arda turan dedi ki:

  Hocam beb tam 8 ay once acik birakma yöntemiyle ameliyat oldum. Ama bir turlu iyilesmedi kucuk kucuk açılmalar oldu.Kanama falan da oldu.Akinti gibi seyler de oluyor bazen. Tekrar etmis olabilir mi ? Ve bumicrosinusectomi yontemiyle tekrar olabilirmiyim ?

  • admin dedi ki:

   Geçmiş olsun,
   Açık bırakma ile şu ana kadar iyileşmesi gerekirdi,zayıf bir ihtimalle nüks etmiş olabilir,veya yara kapanma problemi nedeniyle küçük müdahalelere ihtiyaç olabilir,doktorunuzla görüşürseniz size yol gösterecektir
   Acil şifalar dilerim
   Op.Dr.M.Cemal Kaykı

 2. Ağrılı dedi ki:

  Hocam merhabalar,
  Daha önce kuyruk sokumunda 2 kere çıban çıktı yani hep çıban dedik. Kara merhem ile evde kendi kendimize müdahale ettik aşırı derecede iltihap aktı ve kesildi derken şimdi aynı şekilde ağrı var bir belirti yok şuan ama büyük ihtimal yine iltihap dolacak. Bu kıl dönmesi mi yoksa çıban mı? Bi bayan olduğum için de bunu kendime yakıştıramıyorum. 🙂 nedir problem sizce?

  • admin dedi ki:

   Geçmiş olsun,
   Bahsettiğiniz yara büyük bir ihtimalle kıl dönmesi,Genel cerrahi uzmanına muayene olarak teşhis ve tedavisine başlamalısınız,hastalığın kendine yakıştırmakla hiç ilgisi olmaz,korkmadan tedavisine başlamanız en iyisi olacaktır
   Acil şifalar dilerim
   Op.Dr.M.Cemal Kaykı

 3. muhammet dedi ki:

  peki hocam kıl dönmesi olma ihtimali varmıdır sice

 4. admin dedi ki:

  Geçmiş olsun,
  Tabiiki olabilir,muayene ile ortaya çıkar,bazende MR gibi ileri tetkiklere ihtiyaç duyulabilir.
  Acil şifalar dilerim

Soru ve Yorumlarınız